Usługi edukacyjne 2011

POLSKA:

1. Bieszczadzka Agencja Turystyczna „PAWUK” Paweł Wójcik z Zagórza
Kategoria III – usługi edukacyjne
„Przewodnickie i zajęcia nordic walking”
ul. Krucza 79
38-540 Zagórz
www.pawuk.pl
biuro@pawuk.pl
tel. 697 075 795

2. Bożena Bałkota w Ustrzykach Dolnych
Kategoria III – usługi edukacyjne
„Muzeum Młynarstwa i Wsi”
ul. Fabryczna 12
38-700 Ustrzyki Dolne
www.muzeummlynarstwa.pl
tel. (13) 461 13 12, 607 477 110

3. „deBies” Janusz Demkowicz w Orelcu
Kategoria III – usługi edukacyjne
„Twórcze Bieszczady” warsztaty artystyczno-rękodzielnicze
Orelec 6A
38-623 Uherce
www.zagrodamagija.pl
janusz@demkowicz.pl
tel. 606 677 198

4. Gospodarstwo Agroturystyczne „BAZYL” Andrzej Kusz w Bóbrce
Kategoria III – usługi edukacyjne
„Artystyczno-rękodzielnicze warsztaty bibułkarskie”
Bóbrka 60A
38-623 Uherce
www.bobrka.com
bazyl@bobrka.com
tel. 600 323 140

5. Gospodarstwo Agroturystyczne „U FLIKA” Roman Glapiak w Dźwiniaczu Dolnym
Kategoria III – usługi edukacyjne
„Warsztaty wypieku chleba”
Dźwiniacz Dolny 13
38-700 Ustrzyki Dolne
www.uflika.com.pl     www.swietochleba.pl
tel/fax 13 461 25 60, 608 626 775

6. Pracownia „MIODOSYTNIA”
Ewelina Matusiak-Wyderka w Żłobku
Kategoria III – usługi edukacyjne
„Warsztaty i pokazy wykonywania tradycyjnej biżuterii karpackiej z koralików”
Żłobek 18
38-710 Czarna
miodosytnia@tlen.pl
calinka77@tlen.pl
tel. 504 122 767

7. Pracownia Rękodzieła Artystycznego i Rzemiosła „RĘKOCZYNY” Magdalena Stanisławska w Chmielu
Kategoria III – usługi edukacyjne
„Warsztaty i pokazy wykonywania tradycyjnej biżuterii karpackiej z koralików”
Chmiel 30, 38-713 lutowiska
www.pracowniarekoczyny.pl
rekoczyny2010@gmail.com
tel. 691 190 687,691 190 687

8. Sabina Pękalska w Hoczwi
Kategoria III – usługi edukacyjne
„Galeria w Piwnicy”
38-604 Hoczew 97
www.pekalski-gallery.com
www.galeriawpiwnicy.eu
red_sonia@op.pl
tel. 13 469 42 87

9. Manufaktura Bieszczadzka Róży Franczak w Czarnej Górnej
Kategoria III – usługi edukacyjne
„Warsztaty Żywe Mini Muzeum Porcelany”
38-710 Czarna 149 A
angoba@wp.pl
tel. 605 055454, 603 992119, 13 4619322

10. Krośnieński Okręgowy Związek Żeglarski w Polańczyku
Kategoria III – usługi edukacyjne
„Szkolenie żeglarskie na stopień Żeglarza i sternika jachtowego”
ul. Równa 26
38-610 Polańczyk
http://kozz.prv.pl
ozzkrosno@poczta.onet.pl
tel. 13 46 66 138

11. Pracownia Ikon „VERAIKON” Jadwiga Denisiuk w Cisnej
Kategoria III – usługi edukacyjne
„Warsztaty i pokazy malowania ikon”
38-607 Cisna 4
http://www.ikony.bieszczady.net.pl/
tel. 13 468 63 10, 502 851 912

12. Gospodarstwo Agroturystyczne „Ośrodek Jeździecki DOLINA KONI” w Łukowym
Kategoria III – usługi edukacyjne
„Chutor Kozacki w Krainie Koni – nauka jazdy i obozy jeździeckie”
Łukowe 105
38-540 Zagórz
biuro@dolinakoni.pl
www.dolinakoni.pl
 tel. 13 468 63 10, 502 851 912

13. Parastyle Sylwia Grzybowska /Przemyśl
Kategoria III – usługi edukacyjne
„Usługi instruktorskie – paralotniarstwo”
Gen. S. Maczka 4
37-700 Przemyśl
info@parastyle.pl
www.parastyle.pl
tel: 790767353


SŁOWACJA:

1. Detská organizácia Fénix Územná správna rada Snina
Kategória III – edukačné služby
„Tvorivé dielne ľudových remesiel”
ÚSpR DO Fénix Snina
Gagarinova 1559/4
069 01 Snina
www.snina.do-fenix.sk
snina@do-fenix.sk
+421 917 425 648,
tel/fax:+421 57 762 2357

2. Folklórny súbor ŠIŇAVA zo Sniny
Kategória III – edukačné služby
„Ukážky autentického folklóru Horného Zemplína”
Strojárska 2061/96
069 01 Snina
www.szm.sinava.sk
lojan.marian@azet.sk
tel. +421 905 286 237, +421 905 286 237

3. Klub slovenských turistov Regionálne združenie KST – Humenné Dušan Reiser
Kategória III – edukačné služby
„Turistické sprievodcovské služby”
Jesenského ul. 1710
069 01 Snina
www.kst.sk
info@gotocarpathia.sk
tel. +421 908 487 485, +421 908 487 485

4. Kapa Dávid Miňovce
Kategória III – edukačné služby
„Predvádzanie ľudových remesiel - kováčstvo”
Miňovce 100
090 32 Miňovce
davkov@zoznam.sk
tel. +421 949 355 359

5. Kavčák Kamil Snina
Kategória III – edukačné služby
„ Predvádzanie ľudových remesiel – podkúvanie koní”
Dukelských hrdinov 1893/1
069 01 Snina

6. Astronomické observatórium s planetáriom na Kolonickom vrchu
Kategória III – edukačné služby
„Pozorovanie hviezdnej oblohy”
Kolonické sedlo
http://www.astrokolonica.sk/joomla15
tel. +420 577 674 348

7. Kovaľ Jozef Belá nad Cirochou
Kategória III – edukačné služby
„Sprievodcovskú činnosť - geológia”
067 81 Belá nad Cirochou

8. Animoterapeuticko – jazdecké centrum AJC Snina
Kategória III – edukačné služby
„Poskytovanie hipoterapie pre zdravotne postihnutých”
Pčolinská 1405
069 01 Snina
http://www.ajc.estranky.sk
ajcsnina@gmail.com
tel. +420 577 622 503

9. Pravoslávna cirkevná obec OSADNÉ
Kategória III – edukačné služby
„Sprievodcovskú činnosť – Krypta v Osadnom”
Osadné 104
067 34 Nižná Jablonka
http://www.pcoosadne.orthodox.sk
pcoosadne@gmail.com
sorokape@gmail.com
tel.  +420 577 798 648
kom. +420 940 600 501

10. Pravoslávna cirkevná obec SNINA
Kategória III – edukačné služby
„Sprievodcovskú činnosť – drevená cerkev Ruský Potok”
Uličské Krivé 105
067 67 Ulič
kom. +421 0908 384 067

11. Gréckokatolícka cirkev - farnosť Klenová
Kategória III – edukačné služby
„Sprievodcovskú činnosť – drevená cerkev Kalná Roztoka”
GKFÚ č. 101
067 72 Klenová
klenova@grkatpo.sk
kom. +420 577 696 129

12. RAJD pod VIHORLATOM Kamienka
Kategória III – edukačné služby
„Konská turistika so sprievodcom ”

13. LONGO CAMPO Dlhé nad Cirochou
Kategória III – edukačné služby
„Konská turistika so sprievodcom ”
067 82  Dlhé nad Cirochou
http://www.dlhenadcirochou.ocu.sk/sk/index.php?ids=6

14. Chomanič Jozef KOLONICA
 Kategória III – edukačné služby
„Pestovanie a spracovanie pohánky ”
Kolonica 45
067 61 Kolonica
Okres Snina
tikstakcin @ azet.sk
http://www.kolonica.eu
Tel.: +421 910 109717
+421 57 76 74 339