Gotocarpathia w sieci

Wydarzenia: Podsumowanie targów Tour Salon 2010 Data imprezy: 20-23.10.2010r., Poznań.

Targi

W dniach 20-23 października 2010r. Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna promowała we współpracy z Urzędem Marszałkowskim województwo na targach turystycznych w Poznaniu. W klimatycznym otoczeniu drewnianego stoiska prezentowano najciekawsze atrakcje Podkarpackiego, odbywała się również degustacja potraw tradycyjnych z Siedliska Janczar w Pstrągowej.

W tym roku Tour Salon patronatem objął Minister Sportu i Turystyki,  Prezydent Miasta Poznania oraz Polska Izba Turystyki i Polska Organizacja Turystyczna. Krajem partnerskim tegorocznej edycji była Bułgaria a regionem partnerskim Mazowsze.

Prezentowało się tu 760 wystawców z 39 krajów, pokazując swoją ofertę ponad 20 tysiącom zwiedzających. Na targach rozmawiano o kondycji i problemach polskiej turystyki, o zachowaniach, których należy szczególnie unikać w branży turystycznej oraz o strategiach marketingowych w turystyce.

Targom towarzyszyły liczne wydarzenia specjalne, które przyciągały tłumy gości: I Festiwal Podróży i Fotografii a w ramach niego cieszące się popularnością warsztaty, spotkania z Markiem Kamińskim oraz Martyną Wojciechowską i Anną Lichotą. Na targach dużym zainteresowaniem cieszyła się Wioska Indiańska oraz Speedbadmington, który zajmował cały pawilon 6.

Na tegorocznych targach przyznano Złote Medale MTP dla najlepszych produktów turystycznych, w tym roku trofea zdobyły Małopolska Wieś Pachnąca Ziołami, zgłoszona przez Sądecką Organizację Turystyczną z Nowego Sącza, Twierdza Toruń, Fort IV zgłoszona przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną z Bydgoszczy oraz  Szlak Zabytków Techniki, zaproponowany do Złotego Medalu przez Śląską Organizację Turystyczną z Katowic.

Na gali targów poznańskich nagrodzono również zwycięzcę konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny w głosowaniu internautów, którym okazał się Szlak Orlich Gniazd. Pilźnieńskie Muzeum Lalek  z naszego województwa znalazło się na wysokim 4 miejscu- serdecznie gratulujemy.
 

Wyjazd na targi współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu Państwa  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013.

ŹRÓDŁO: http://www.podkarpackie.travel.pl/html/modules.php?name=News&file=articl...