Pracownia Rękodzieła i Rzemiosła „RĘKOCZYNY”

Pracownia Rękodzieła Artystycznego i Rzemiosła „RĘKOCZYNY”
Magdalena Stanisławska w Chmielu
Kategoria III – usługi edukacyjne
„Warsztaty i pokazy wykonywania tradycyjnej biżuterii karpackiej z koralików”
Chmiel 30
38-713 Lutowiska
www.pracowniarekoczyny.pl   rekoczyny2010@gmail.com  
tel. 691 190 687

 

Pracownia RĘKOCZYNY

Zapraszamy Was do pracowni rękodzieła artystycznego i rzemiosła RĘKOCZYNY. To wyjątkowe miejsce. Położone jest na zalesionym wzgórzu w miejscowości Chmiel, daleko od innych zabudowań, otoczone lasem i wszechogarniającą ciszą.       

W tym spokojnym miejscu pracownia prowadzi działalność artystyczną, gdzie powstają produkty rękodzieła i rzemiosła. W tym miejscu chętni znajdą oazę ciszy i spokoju, w której uczestnicząc w warsztatach poznają tajniki różnych technik artystycznych. Biorąc udział w warsztatach można zapoznać się z sztuką wyrobu tradycyjnej karpackiej biżuterii z koralików, wyrobów tkackich, koronkarskich czy ceramicznych. Dla zainteresowanych prowadzone są zajęcia z filcowania, batiku i wyrobu świeczek z wosku pszczelego i wiele innych. Pokazy i warsztaty odbywają się pod czujnym okiem wykwalifikowanych instruktorów m.in. absolwentów Małopolskiego Uniwersytetu Ludowego. Każdy, kto chce spróbować własnych sił twórczych oraz nabyć nowych umiejętności znajdzie tu coś, czego szuka.

Pracownia daje także możliwość kupienia naprawdę oryginalnych pamiątek z Bieszczadów. Ręcznie robione, wzorowane na bieszczadzkim folklorze pamiątki to niepowtarzalne cudeńka.