MUZEUM MŁYNARSTWA I WSI

„Muzeum Młynarstwa i Wsi”
Bożena Bałkota w Ustrzykach Dolnych
Kategoria III – usługi edukacyjne
„Muzeum Młynarstwa i Wsi”
ul. Fabryczna 12,
38-700 Ustrzyki Dolne
tel. 13-461-13-12,
kom. 607-477-110

www.muzeummlynarstwa.pl
http://ustrzyki-dolne.pl/web/strona-476-Warto+zobaczyc+Bieszczadzkie+Muz...

Zapraszamy Państwa do Muzeum, które znajduje się w Ustrzykach Dolnych, w ponad 100-letnim kompleksie budynków. Pierwotnie obiekt pełnił funkcje fabryki narzędzi wiertniczych. Młynem stał się po I wojny światowej.

Młyn składa się z pięciu kondygnacji o pow. 1100 m2, na których znajdują się, pochodzące z lat 20-tych i 30-tych XX wieku, świetnie zachowane maszyny i urządzenia do mielenia zboża. Oprócz tego posiadamy zbiory związane z wsią i rolnictwem oraz inne urządzenia młynarskie z Podkarpacia - podarowane przez znajomych gospodarzy lub po prostu kupione.

Gospodarze oferują Państwu zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem, który oprowadzi po młynie i opowie o jego historii oraz o przeznaczeniu poszczególnych sprzętów. Zwiedzającym proponujemy też zamówienie regionalnego posiłku – składającego się nie tylko z dań mącznych – i odpoczynek w restauracji urządzonej przez Państwo Bałkotów na parterze budynku, której rustykalny wystrój dopełnia wrażenia po zwiedzeniu młyna. Dla odwiedzających przygotowano też miejsca parkingowe obok Muzeum.

Muzeum czynne w godz. od 10:00 do 18:00.

Grupy zorganizowane proszone są o wcześniejszą telefoniczną rezerwację tel.