Oberża „ZAKAPIOR”

Małgorzata Radwańska w Polańczyku

Kategoria II – usługi gastronomiczne
Oberża „ZAKAPIOR”
38-610 Polańczyk
ul. Zdrojowa 37
www.zakapior.com
adam.adam@onet.eu,

tel. 661 075 340

 

Oberża ZAKAPIOR

Zapraszamy serdecznie do Oberży "Zakapior" mieszczącej się w centrum uzdrowiska Polańczyk, nad brzegiem Jeziora Solińskiego, w samym sercu Bieszczadów. W menu Oberży obok tradycyjnych dań kuchni polskiej znajdziecie Państwo oryginalne dania dawnych mieszkańców tych ziem - Bojków i Łemków. Dysponujemy 80 miejscami w okresie zimowym i 140 miejscami w okresie letnim.

Nasz lokal to nie tylko tradycyjna restauracja, ale również miejsce, w którym można poczuć atmosferę życia w Bieszczadach. Prowadzimy galerię prezentującą twórczość bieszczadzkich rzeźbiarzy, malarzy i rękodzielników. Organizujemy spotkania poetyckie, recitale i koncerty z udziałem lokalnych artystów.  Można tu spotkać znane twarze Bieszczadów – m.in. bieszczadzkich zakapiorów. Dawniej w całej Polsce „zakapiorami” nazywano zbójów i rzezimieszków, ale w Bieszczadach słowo to oznaczało tajemniczą postać w czarnym habicie z kapturem, bez rozpoznawalnej twarzy, ukazującą się wędrującym kupcom nie czyniąc zła, lecz wskazując im drogę, nakazując postój, czy też ostrzegając przed niebezpieczeństwem.

Niezmiernie miło nam również zakomunikować, żezdobyliśmy 2 miejsce w IX edycji konkursu "Wędrówki Podkarpackie" w kategorii "Smaczne Jadło 2009".